Kvetoucí

Pokojové kvetoucí květiny

 

Kvetoucí rostliny jsou nejkrásnějším druhem pokojovek. Pokud si vybíráme do interiéru kvetoucí pokojovku máme na ní spoustu velkých požadavků. V první řadě, aby měla zajímavé a dlouho kvetoucí květy.  Určitě nás potěší, pokud budou květy velké, zajímavé tvarem květu či květenstvím, barvou a nemůžeme opomenut i případnou vůni.

Jsou i dekorativním doplňkem našeho interiéru a měly by se navzájem s interiérem doplňovat. Některé druhy nás dokáží svým květem těšit i celoročně.  Jiné jen v určité období roku a to třeba i pravidelně každý rok, další zase vykvetou  jen jednou  a poté odumírají.  Dobu kvetení  pokojovek umíme upravit i dle našich požadavků. Příkladem nám mohou být vánoce nebo Velikonoce či Dušičky a vybíráme si je právě kvůli tomu. Jejich kvetení je ovlivněno především délkou světla.  Většina těchto rostlin pochází ze subtropických a tropických míst naší planety.

Mezi nejznámější v zimě kvetoucí pokojové květiny patří např. Azalky, Bramboříky, Primulky, Vánoční kaktus nebo Vánoční hvězda. Nádherné velké zvony tvoří Amarilis. Mezi celoroční oblíbence patří Africké Fialky, které mají spousty barevných variací. Radost svými bohatými květy nám udělá i Ibišek. Lopatkovec, Kolopejka, vám pokvete celý rok. Přes léto nás svým květem potěší Gerbery, Kala. Od jara do podzimu Mučenka, Minirůže či Voskovka. Věřím, že každý si najde tu svojí kvetoucí pokojovou květinu.

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.