Kvetoucí květiny

Pokojové kvetoucí květiny

 

Kvetoucí rostliny jsou nejkrásnějším druhem pokojových rostlin. Pokud si vybíráme do interiéru kvetoucí pokojovou rostlinku, máme na ní velké nároky. V první řadě by měla mít zajímavé a dlouho trvající květy, nebo aby kvetla často a opakovaně.  Určitě nás potěší, pokud budou květy velké, zajímavé tvarem květu či květenstvím, barvou, tvarem a nemůžeme opomenut ani případnou vůni.

Jsou i dekorativním doplňkem našeho interiéru a měly by se navzájem s interiérem doplňovat. Některé druhy nás dokáží svým květem těšit i celoročně.  Jiné jen v určitém období roku a to třeba i pravidelně každý rok, další zase vykvetou  jen jednou  a poté odumírají, ale zanechávají nám mladé jedince, kteří opět vykvetou. Dobu kvetení  pokojovek umíme upravit i dle našich požadavků, příkladem nám mohou být Vánoce nebo Velikonoce či Dušičky, a vybíráme si je právě kvůli této schopnosti. Jejich kvetení je ovlivněno především délkou světla.  Většina těchto rostlin pochází ze subtropických a tropických míst naší planety.

Mnohé pokojovky, které nás těší svými květy, vyžadují dostatek vody. Pro zvýšení a zlepšení kvetení pravidelně přihnojujeme a to  hnojivy přímo pro kvetoucí květiny. V době vegetačního klidu však rostlinky nepřihnojujeme. Substrát pro kvetoucí rostliny koupíme už namíchaný právě pro ně. Umístění v interiéru je pro každou rostlinku jiné, některé vyžadují přímé slunce, jiné dostatek rozptýleného světla a některým nevadí ani stinnější prostory. Tyto pokojové květiny všeobecně špatně snášejí průvan.

Mezi nejznámější v zimě kvetoucí pokojové květiny patří např. azalky, bramboříky, primulky, vánoční kaktus nebo vánoční hvězda. Nádherné velké zvony tvoří Amarilis. Mezi celoroční oblíbence patří africké fialky, které mají mnoho barevných variací. Radost svými bohatými květy nám udělá iiIbišek. lopatkovec, kolopejka, která nám pokvete po celý rok. Přes léto nás svým květem potěší gerbery, kala. Od jara do podzimu mučenka, minirůže či voskovka. Věřím, že každý si najde tu svojí kvetoucí pokojovou květinu, která mu bude dělat radost.

 

 

 

Comments are closed.