Zelené

Zelené pokojové květiny

 

zelena pokojovka

Zelené pokojové květiny nám krásně doplňují vzhled interiéru, zbavují stresu, doplňují kyslík, čistí vzduch a jsou skvělými lapači prachu. Proto je nezapomínejme alespoň párkrát do roka (nejlépe) osprchovat. I když v našich podmínkách nekvetou nebo nemají květy příliš zajímavé, opravdu úžasně vynikají svými listy. Ať už protože jsou jejich listy velké, lesklé, zajímavé tvarem, nebo mohou být pestrobarevné. Ano, sice se jim říká zelené, ale některé jsou žíhané, nebo takzvaně panašované, ke změně zbarvení listů může dojít i právě v době kvetení, kdy květy jsou nevýrazné, ale listy mají nádherné zbarvení. Může být způsobeno i šlechtěním nebo nemocí.

Jiné dorůstají větších objemů a tak nám pomáhají zútulnit i větší prostory jako haly, kde plní nejenom doplněk interiéru, ale také pomáhají s vylepšením akustiky.  Stávají se dominantou místnosti. Pokud před tyto pokojové květiny umístíte květiny kvetoucí, zdůrazníte tak jejich květy a podtrhnete jejich barevnost. Rozhodně si mezi nimi najdete právě to, co hledáte nebo čím doplníte váš byt, halu, kancelář

Palma

Vyberete si mezi nimi i méně náročné, ať už jde o světlo, teplotu či zálivku. Zelené pokojovky mohou být popínavé, tvořit keře, trsy, stromky. Patří sem citrusy, palmy, masožravky, bonsaje. Tak jako pro kvetoucí rostliny, lze i pro zelené květiny koupit substrát či hnojivo. Pokojovky přesazujeme na jaře a to především, když jim dojde místo pro jejich kořenový systém. Koupené substráty mají již obsažené hnojivo, tudíž nějakou dobu nemusíme přihnojovat. Hnojiva pro zelené květiny by měly obsahovat fosforečná hnojiva draslík, dusík. Vhodný speciální substrát je i pro výše uvedené druhy. Většina pokojových květin se snadno množí, oddenky, dělením trsů, řízkováním.

 

Comments are closed.